Nahasügelus ilma mõjuva põhjuseta juba 3 nädalat 30.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, paar nädalat tagasi hakkas nahk kohati sügelema, ilma ühegi punnita. Lööve tekib peale sügamist ning siis mõne aja pärast jälle kaob (kui sügamisest tekkinud nahaärritus ka kaob). Sügelevad erinevad kohad kehal ning pikemat aega nt puusakohad, küünarnukid, sääred tagantpoolt, vasak õlg jne. Kõige hullem on see, et ei ole aidanud ka allergiarohud mida olen proovinud. Sügelemine häirib tugevalt ning pidevast sügamisest on kehal juba verevalumid. Nahaarstile ei saanud, kuna eriarsti vastuvõtu aeg tühistati. On mingit soovitust mis võiks aidata või milles asi olla? Ei ole kunagi olnud ühtegi allergiat, samuti ei sügele peres keegi teine peale minu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Äge nahasügelus on seisund, mida tuleb uurida. St seda ei saa lükata kuhugi tulevikku kui plaaniline probleem. Ausalt öelda, minul tekib mõte teha põhjalikud maksaproovid (ALT ASAT GGT, BILIRUBIIN, CK jt.). Palun pöörduge perearsti vastuvõtule, tema uurib Teid, korraldab ka vajalikud anlüüsid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi