Pidev palavik 22.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Täna on juba neljateistkümnes päev, kui mul on palavik. Pealalõunal tõuseb 37,4 ja on kuni magama minekuni. Lisaks on ka pidev väsimus aga see on ka kõik. Kuskilt ei valuta, köha, nohu ei ole. Perearst andis röntgeni saatekirja - kopsupõletikku pole. Lisaks sain igaks juhuks antibiootikumi Amoxicillin. Viiepäevane kuur saab läbi täna. Kogu rohtude võtmise aeg jäi palavik samaks. Vere analüüsi võetud pole. Praegu vist CRV ei näitaks põletikku, sest sõin antibiootikume? Kas on soovitusi, mis analüüse paluda? Kas Te oskate aimata, mis mul viga võib olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olen kindel, et Teie perearst leiab lahendused. Kui esmased uuringud ei näita kindlat haigust ja puuduvad ohumärgid, siis sageli jääb patsient jälgimisele. Seejärel küsitletakse täpselt vaevusi- palaviku teke hommikul või õhtul, seos nt mensesega, kas esinevad nt kurgu või liigesvaevused, urineerimishäired, köha, südamevaevused jm. Analüüsidest liigutakse lihtsamalt keerukamate suunas. Täisveri, CRV, ASO tiiter, TSH, RF, CCP, uriinitest, HCG jm.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi