Südamehaigused 12.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Veri analüüsiis oli trombotsüütide arv 603 * E9/L (teised näitajad on normi piires).
Tavaline vererõhk on 140/90
EKG on normis
Isa ja vanaisa mõlemad surid südamehaigustest
Kas on vajalik kardioloogi konsultatsioon või minu analüüsid on normis?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hea küsimus, eriti veel taustainfo. Trombotsüütide arv on suurem, seda tasuks kindlasti lähemalt uurida. Imelihtne lahendus oleks teha perearstil e konsultatsioon hematoloogiga, on mitmed pärilikud-perekondlikud veremuutused, millega kaasneb kõrgem trombotsüütide arv ja risk trombide tekkeks. Väärt teema uurimiseks, mõtlemiseks !
Head tervist soovides
Madis Veskimägi