Raskustunne rindkeres 13.12.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul juhtus täna autoga sõites selline lugu, et rindkeresse täpselt keskele tuli tugev raskus või surumistunne. Algul proovisin sellest mitte välja teha, aga siis hakkas pilti silme-eest mustaks minema, nii et pidin auto koheselt peatama. Tee ääres seisin umbes minuti ja siis oli juba piisavalt hea olla, et edasi sõita. Mainin ka seda, et olen kahe väikese lapse ema ja käin ülikoolis, seega koormus on suur ja magada saan vähe.
Kas ma peaks juhtunu pärast muretsema? Millest see võis tulla või mis üldse olla?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie vanus, 23 aastat muudab vähetõenäoliseks südamehaigused. Järgi jääb rida põhjuseid- roidevahelise närvi ja lihase valu, kõrvetised, somatoformne häire jt. Kindlasti tasub selle vaevusega pöörduda arsti vastuvõtule, kes siis hindab kõike vahetult ja leiab parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi