Vererõhu kõikumine. 02.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Vererõhu kõikumine.Võtsin Valsacor 80 ja vererõhk püsis 130-120/80-70.See rohi lõppes Eesti turul otsa ja soovitati võtta Valzap 80.Rõhk hakkas kõikuma hommikul kuni 160/85,õhtul 100/59.soovitati kasutada Coveram 5mg,kuna Valzapi kvaliteet on kahtlane.Probleem säilis, on olnud hommikul 159/87 ja õhtul 95/63.Pole kunagi joonud lihtsalt vett hommikul liiter või rohkem.kas see võiks aidata,või on muu probleem.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vererõhuhaiguse ravi aluseks on õige diagnoos. Teeksin vererõhu ööpäevase monitooringu ilma ravita ja koormustesti. Tervel inimesel võib vererõhk lühiajaliselt tõusta 160/90 .
Head tervist soovides
Madis Veskimägi