Hais ninast 27.02.20 / Perearst

Külastaja küsib:

ere! Terve talv olen käinud väljas mütsiga. 18.02 käsin õues ca 15-20 min. palja peaga, kuna oli soe ilm. Tundus, et sain sellest mingil viisil mõjutatud. Järgmised päevad 19.-20.02 oli kõik muidu OK. Käisin tööl, aga olin nagu vines (loid ja väsinud) ja õhtu vajusin kodus kiirelt magama ära. 21.02. avastasin tööle jõudes, et ruumis midagi haiseb. Selline roiskunud lõhn. Kohati ajas öökima. Tajusin seda terve tööpäev. Kolleegid ei tundnud midagi. Töölt koju minnes õues tundsin, et see halb lõhn tuleb minult - ninast. Järgmine päev esines seda ka intensiivselt, aga kuni tänaseni – 27.02 on see vähnenud. Vahepeal on lisandunud ka maitsetaju kusagil kurgutsoonis. Ei oska asukohta väga hästi kirjeldada, mitte keele tsoonis. Meenutab natukese nagu pärmisarnast maitset. Võib olla on see maitsetaju kõigest tunnetuslik. Mis võib olla probleem?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et põskkoopapõletik, võimalik, et midagi muud. Saan soovitada perearsti külastust, kes vaatleb nina seest, vajadusel teeb täpsustavad uuringud ja konsultatsioonid ning saate õige ravi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi