Mädased kõrvaaugud 18.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Lasin novembri keskel (2019 a) püstolmeetodiga kõrvalestadesse esimest korda augud teha. Puhastamiseks kasutan ainult Asepti (salongi augustaja soovitusel), hommikul ja õhtul. Kuid nüüdseks on mõlemad augud muutunud mädaseks ja punetavaks. Kõrvalesta tagumine pool on ka kergelt sinakas. Kui kõrvarõnga tagasi kõrva panen, siis tuleb vahepeal ette takistus, kõrvarõngas läheb küljepeale, on valus ning tuleb ka verd. Esimesed 6 nädalat peale aukude tegemist kõrvarõngaid kõrvast ära ei võtnud. Hetkel kannan hõbedast kõravrõngaid (mitte tagusega). Allergiaid diagnoositud ei ole.
Oskate öelda, mis võiks aidata?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Tõenäoliselt on tegu organismi reaktsiooniga võõrkeha (kõrvarõngas) vastu. Mingil põhjusel regeerib Teie organism selle konkreetse kõrvarõnga vastu. Sagedasti ei ole ehted valmistatud puhtast metallist (hõbe), vaid on kasutatud metallide sulamit. Kõige sagedamini esineb ülitundlikkust nikli vastu. Niklit kasutatakse hõbeehete katmisel oksüdeerumise vältimiseks. Kõige kiirema paranemise tagaks võõrkeha (kõrvarõnga) eemaldamine. Arusaadav, et see ei ole Teie jaoks hea lahendus. Seetõttu soovitan esmalt proovida kõrvarõnga vahetust. Proovida tasuks kõrge kullaprooviga kuldehet. Kindlasti jätkake ka regulaarselt vastava piirkonna puhastamist.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst