Lapse väljaheide 09.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Minul on mure enda 7 kuuse lapse pärast. Nimelt on tema väljaheide juba mitu kuud selline tumeroheline. Olen vahetanud toitu, teinud probriootikumi kuuri ja ikka on selline 🙄 Saan aru et kui vahest on aga tal on koguaeg! Mida soovitate teha et välja selgitada miks see selline on? Perearstile olen korduvalt maininud aga nemad ei võta midagi ette

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Antud juhul on oluline, milline on lapse kaaluiive, üldseisund, mida laps sööb, mitu korda päevas kakab, kui pikk oli probiootikumi kuur jne. Kindlasti ei tee kahju kui teha vähemalt 1-kuuline ravikuur probiootikumiga. Kui lisaks on ka kaaluiibe puudulikkus ja üldseisundi häire, oleks mõistlik pöörduda uuesti perearstile ja kaaluda täpsustavate uuringute vajadust.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst