Kahvatu nahk,tumedad silmaalused ja hele väljaheide hapu lõhnaga. 01.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Minu pojal (11.a) on kahvatu nägu ja tumedad silmaalused. Ja väljaheide hele ja hapu lõhnaga.
See on nii kestnud juba aastaid. Ei ela Eestis ja kui olen selle murega siin Norras arstil käinud ütleb perearst, et kõik on korras ja pole isegi mingeid vereproove võetud. Ainuke asi mis tal avastati 4 aastat tagasi oli kodutolmuallergia. See tuli välja kuna kurk sügeles ja kannatas pideva köha käes siis tehti allergia test.

Millele võivad viidata tema praegused sümtomid ?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Antud juhul oleks seisukoha võtmiseks rohkem infot vaja. Mis on lapse pikkus ja kaal? Kuidas on kulgenud kasvamine ja kehaline areng vastavalt kasvukõveratele? Millised on lapse toitumisharjumused? Kui sageli ta põeb viimastel aastatel viirushaiguseid? Kui sageli toimub roojamine jne.? Kas ta allergiahaiguse tõttu tarvitab mingisuguseid ravimeid? Sellest kõigest sõltub, kas vereanalüüs ja edasised uuringud on näidustatud või mitte.
Kahvatu nägu ja tumedad silmaalused võivad olla seotud allergiahaigusega, kuid alati ei pruugi üldse olla tingitud haigusest. Väljaheite värvus ja lõhn sõltuvad esmajoones söödud toidust.
Olemasoleva info põhjal soovitaksin teil pöörduda tagasi sama arsti poole, rääkida talle oma murest ja küsida otse, millest arst arvab kirjeldatud sümptomid olevat tingitud ning miks ta arvab, et et täiendavaid uuringuid ja analüüse pole tarvis teha.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst