Nahakollasus + vereproovid. 18.12.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! 2/3nädalat tagasi märkasin, et lapse nahatoon on kollakas. Mainisin seda ka perearstile. Kuna laps pole kõige sööja, st väga valiv..siis andis arst vereproovile saatekirja - raud/d vitamiin. Arvas, et kollasus vast rauapuudusest. Vastused saabusid ja raud tundub korras olevat. Helistasin pereõele ja pereõde vastas " kõik näidud on ideaalsed ja isegi paremad, kui mõnel lapsel talvel"
RAUD 17,2 (NORM 2,9-22,9)
D 80,7
Hemogramm
NRBC 0
NRBC% 0
WBC 10,47
RBC 4,6
HB 129
Hbc 34,9
MCV 75,9 ALLA NORMI kirjas
MCH 28
MCHC 370 ÜLE NORMI kirjas
RDW-CV 11,8 ALLA NORMI kirjas
Plt 467 ÜLE NORMI kirjas
MPV 8,8 ALLA NORMI kirjas
LCR 14,8 ALLA NORMI kirjas
Sellised vereproovid, mis pidid pereõe sõnul olema ideaalsed.
Aga mu süda ei anna selle kollasuse teemaga rahu. Minu arust on ta kollakas. Lisaks on väljaheide muutunud heledaks ja piss kohati tumedamaks. ( Selle peale vastas pereõde, et äkki sööb vähe ja joob vähe?) Sööb ta normaalselt, st kogused on normaalsed, aga lihtsalt on valiv, kõike ta ei söö. Nt porgand, tatar, riis 100% välistatud. Joob ta palju päeva jooksul.
Lisaks kurdab mõnikord pea/seljavalu, aga ta 4a ja kui tema haige on olnud, siis pole ta väga kurtnud, valulävi tundub kõrge olevat.

Ühesõnaga ma küsiks Teilt, et mida ma küsida saaksin arstilt ja kas mu mure on asjatu? Bilirubiini vereproovi?

Parimat

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kindlasti maksaproovid, üldbilirubiin, ALAT, ASAT, GGT, hepatiidimarkerid !!! Hele väljaheide ja tume uriin on väga murettekitavad sümptomid. Infot annaks ka silmavalgete värvus. Loodan, et nüüdseks on laps uuritud ja saab ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi