valud kõhus 05.10.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
paar kuud on kõhus olnud torkevalud(aegajalt ka selline tuim, suruv valu), täpsemalt siis üleval paremal kõhuosas ning vahetevahel kiirgab selga ning kolmnurka. Katsudes lööb valu rohkem makku.
Oskate öleda milles võib probleem olla ?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Selleks, et öelda täpselt millega tegu, on infot liiga vähe. Küll aga tekib kahtlus, et tegu võiks olla maost lähtunud probleemiga, kõige tõenäolisemalt gastriidiga ehk mao põletikuga. Kuna probleem on kestnud juba nii kaua, oleks kindlasti mõistlik pöörduda perearsti vastuvõtule, kes otsustab täiendavate uuringute vajaduse, määrab diagnoosi ja ravi. Maovaevusi võivad süvendada suitsetamine, õlle ja veini joomine, teatud ravimid (aspirin, ibuprofeen jne.), kohvi joomine, stress.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst