Kalprotektiin roojas 16.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin oma kõhuvalude pärast taaskord Synlabis väljaheite proovi tegemas. Lasin võtta näidu peitverele ja kalprotektiinile. Peitveri oli negatiivne, kuid kalprotektiini näit oli 83, normnäit peaks olema kuni 50( nüüd uued näidud alates detsembrist 2018) Kas ma peaksin nüüd väga muretsema sellise näidu pärast ja laskma perearstil ennast mõne eriarsti juurde suunata? Kas mul on selle näidu põhjal mingi soolestiku probleem, vähk? 2016 aasta detsembris lasi perearst mulle teha ka kolonoskoopia, kus midagi peale ärritunud soole sündroomi ei leitud. Raviks sain 14 päeva duspataliini.
Oleksin väga tänulik nõuannete eest.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Leid on omane vöötohatisele. Esimestel päevadel määratakse tablettravikuur, valcyclovir. Nüüd aga valuravi ja paikne salv käsimüügist. Lööve taandub, kuid valu võib kiusata kaua.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi