Punetavad ja ketendavad sõrmeotsad 29.05.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin lapsel punaste laikudega ja nahka ajavad sõrmeotsad. Punetava koha pealt on mulje nagu nahk oleks maha koorunud ja jäänud on õrn õhuke nahk. Näpuotstes on nahk ka krimpsus nagu oleks vees ligunenud, kuid tegelikult ei ole. (Sama probleem algas minul poolteist kuud tagasi, kuid vahepeal tervenes, nüüd aga on jälle sama probleem.) Millega tegu võiks olla?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Tegu on tõenäoliselt käte ekseemiga. Mis on selle põhjuseks, ei ole võimalik ainult pildi alusel öelda. Soovitan pöörduda diagnoosi täpsustamiseks ja ravisoovituste saamiseks oma perearsti või nahaarsti vastuvõtule.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst