Tundmatud punnid kehal 12.03.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, kas antud punnid kõhu alaosas ja seljal võivad tekkida C/D vitamiini tarvitamisest?Kui ei,siis mis muu võiks olla põhjuseks?Ning kuidas need kehalt ära saada?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kahjuks pole te kirjutanud, kas pildil olev lööve tekitab teile ka mingisuguseid subjektiivseid vaevusi: sügelus, kipitus jne. Ei usu, et põhjus on tarvitatavates vitamiinides. Pildi järgi võiks arvata, et tegu on herpesinfektsiooniga, mille raviks võiks tarvitada acycloviri sisaldavat kreemi. Kui lööbeelemente tekib juurde, oleks mõistlik konsulteerida dermatoloogiga.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst