Punnis kehal 23.05.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Punnid kehal. Nagu sääse punnid. Sügelevad hirmsasti. Terve keha täis peale näö. Katki kratsides ilmub punni peale nagu kollakas mäda . Punni tekkides tuleb sageli mittu tükki korraga. Neid on varasemalt ka esinenud aga mitte nii palju . Tekivad just maal olles . Linnas kaovad nagu ära. Olen otsinud äkki on mingi putukate hammustused aga pole leidnud putukaid kodust . Peres teisel kellegi ei ole neid ainult mina üksi oled punne täis .

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi mitu. Jääb mulje kihulaste pistetest, ülitundlikkus selle suhtes ja nahamädaniku teke.
Diagnoosi täpsustab ja ravi määrab arst, kes saab Teid vahetult uurida. Leevenduseks allergiaravim käsimüügist, paikne ravi apteekri soovitusel, nt saialilletinktuur vm.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi