Pärmseen 16.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pidev sügelus päraku piirkonnas, niiskus, pidevad gaasid kõhus. Kuhu ja kelle poole pöörduda, testi tegmiseks ja abi saamiseks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pärmseen on üks võimalus. Mõtleksin ka parasiidi nimega naaskelsaba peale, mitmed põletikulised soolehaigused ja paiksed põletikud jm. Kõige parem on pöörduda oma perearsti juurde. Kolleeg soovitab edasise, kas võtab ise analüüsid või saadab saatekirjaga laborisse, kuis võetakse vajalikud testid. Infot annaksid ka vere ja kakaproovid, anaalkaabe. Kui viitsimist, võiks vaadata seda filmikest, seal ma annan ülevaate naaskelsaba vaevustest ja laboratoorsest uurimisest, mikroskopeerimisest. https://www.youtube.com/watch?v=ueD0GsPMAQw

Head tervist soovides
Madis Veskimägi