Valud kaelas, kõrvades ja lõuas 01.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul valutavad kaelalihased,rangluude juures lihases, kaenlaalused lihased, rinnalihased. Valutavad ka kõrvad ning lõuad ja üldse on tunne, et nägu on pinges. Kaks kuud tagasi oli mul tõenäoliselt angiin, millele sain antibiootikumid ja peale mida on jäänud tunne nagu tükk oleks kurgus ja samuti tekkis ka pärmseen.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Raske on konkreetselt oletada, millest just on Teie vaevused tingitud. Võimalik, et angiini järelnähud, võib olla ka iseseisev probleem- lihaspingevalud sundasendist, stressist jm põhjustest. Antibiootikumravi võib anda päris paljudele naistele pärmseene vohamise suguteedesse, raviks on esmavalikuna nt klotrimazol kuulikesed käsimüügist. Lihasvalu leevendaks nt korralik ravikuur ibuprofeniga, 0,4-0,6 g 3 x päevas, sõltuvalt Teie kehakaalust. Ja ikka on mõistlik pöörduda Teid päriselt nägeva arsti vastuvõtule.
Head tervist uuel aastal soovides
Madis Veskimägi