Minestamine valu pärast 03.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Soovin teada, kas minestamine valu pärast on normaalne. Nimelt olen ma kahe aasta jooksul kaks korda minestanud. Esimest korda pärast seda kui mul tekkis tõsine lõualuu kramp (viimane asi, mida mäletan enne teadvusekadu oligi tugev valu). Teine toimus mõni aeg tagasi kui ma kitsas ruumis riietudes lõin küünarnuki väga tugevasti ära. Tundsin kohe, et hakkab paha ning kuna mul on ka varasemalt minestamisi olnud, siis kükitasin kohe ning sealt ma ära vajusingi. Elukaaslane oli juures ja ütles, et tulin korraks teadvusele ning siis kadus teadvus ka teist korda. Kõik see oli väga lühikese aja jooksul (ca minut).
Minestamisi on mul elu jooksul veel ette tulnud, ca 11 aastaselt sain vastu selga tugeva matsu ning kaotasin pärast seda teadvuse. Lisaks olen ühe korra minestanud ka väga hirmsa ja verise ajalehe artikkli peale. Lisan veel seda, et olen kõiki minestamisi nö ette tundnud paar sekundit. See on tunne, et kohe kohe kukun, aga enamasti pole enam aega midagi teha.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Epilepsia diagnostika küsimused kuuluvad neuroloogide kompetentsi. Kui ühe neuroloogi diagnoos ei tundunud piisavalt põhjendatud ja te ei saanud kõikidele oma haigusega seotud küsimustele vastuseid, on teil õigus küsida teisest arvamust mõnelt teiselt neuroloogilt.
Tavaliselt inimesed valu tõttu ei minesta.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst