Vereanalüüsi tulemused 31.12.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Uuriksin natukene vereanalüüside tulemuste kohta. Nimelt on referentsväärtustest andmete osakaal natukene möödas.

MCH - 26.6 pg ( ref. 28.0-36.0)
Basofiilide suhtarv 1.5% (ref. 0.0-1.0)
Lümfotsüütide arv 1.0 (1.3-3.6)
D-vitamiin 43.2nmol/l (suurem 75nmol/l)

Kas nendega on tõsine mure ja peaks perearstiga konsulteerima või mahuvad ok vahemikku? Lisaks ei olnud alaniini aminotransferaasi piirväärtusi, mul oli see 6.0 U/l

Tarvitan ravimit Alveta 75mg päevas. Kas see võis ka väärtusi muuta?

Päikest,

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Saaksin täpsema hinnangu anda kui oleksite kirja pannud kõik kliinilise vere analüüsis hinnatud parameetrid. Olemasoleva info põhjal saab öelda, et tegu võib olla varjatud rauapuudusega kuna MCH on normist madalam. Oluline oleks teada ka hemoglobiini ja MCV väärtust.
Samuti võib analüüsi põhjal järeldada, et esineb mõningane D-vitamiini puudus. Eestis soovitatakse tarvitada D-vitamiini profülaktiliselt regulaarselt iga päev septembrist aprillini. Kui ka suvel viibite päevasel ajal valdavalt siseruumides, siis aastaringselt. Alaniin aminotransferaas on normi piirides.
Kõnealused muutused vereanalüüsis ei ole seotud Alventa tarvitamisega.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst