Nimetissõrme siseküljel punetav ja kestendav laik 29.11.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Umbes paari nädala eest tekkis parema käe nimetissõrme siseküljele õrnroosa, kestendav ja sügelev laiguke, mis endast pidevalt märku ei andnud. Tasapisi laiguke suurenes , vahel sügeles. Nüüdseks on laik punetav, kipitav ning põletikus, see laik näeb välja pigem haavandi moodi, kusjuures põletikuliseks on see muutunud viimaste päevade jooksul.

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Väga keeruline on nii väheste andmete põhjal ja ilma pildita öelda, millega tegemist võib olla ja mis teid võib aidata.
Alustage niisutava kreemiga määrimisest, kreem võiks olla pigem paksem, sobib ka näiteks kätekreem. Kuna nahk on katki, siis kreem võib kipitada, see on tavapärane. Kui see nädala jooksul üldse ei aita, st lööve ei lähe kergemaks, pöörduge ikka oma perearsti poole.

Lugupidamisega
Karmen Joller