Neerud 20.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Nädal tagasi tekkisid valud selga alumistest roietest allapoole valud(mõlemale poole).Valu ei ole pidev,rohkem nagu suruv,tuikav.Tegin neeru analüüsid.Lisan foto.Kas analüüside vastuste põhjal on alust arvata,et valud on tingitud neerudest?Diagnoositud on kõrgvererõhu tõbi ja tarvitan regulaarselt ravimit Valsacor.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Veri ega uriin ei näita põletikku kuseteedes. Uriinis pole ka verd, see muudab neerukivi võimaluse väikeseks. Neerude talitlus on normaalne. 95% seljavalusid on seotud lülisamba-lihaste probleemiga. Neerukivist-paisust lähtuv valu on ikka tõeline VALU ja reeglina ühepoolne.
Esialgu säästev reziim ja valuvaigisti 2-3 päeva, kui ei aita, siis arsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi