Sügelus päraku ümber/kõrval 11.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt tekitab muret vahetevahel sügelev päraku ümbrus.
Juhtub ka vahel, et peale roojamist võib vetsupaber olla tibake verine.
Probleem pesitseb ainult ühel pool pärakut ning hetkel on antud ala, mis sügeleb kergelt valgekat tooni.

Lisaks mainin, et ka on talumatus pärmile ning piimavalgule.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kombeks on sügelevat pärakut uurida- vaatlus, ussimunade ja limaskesta rakkude analüüs, digitaalne uuring ja siis ravi. Esimene samm- perearst. Käsimüügis leiab ka vahendeid, mis võiks vaevust leevendada, kuid see ei taga põhjuslikku ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi