Põrn 14.08.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun murega vasakus ribide aluse valuga. 6dal augustil vabal päeval, otsustasin teha trenni. Pole pikka aega teinud. Tegin köhulihaseid. Ning päev-kaks peale seda jäin haigeks. Tugev nohu ning rögane köha. Ja hakkas valutama vasakult poolt ribi taga miskit. Algused mötlesin, et see ehk lihasvalu kuid kui autoga kurvist söitsime, nöjatusin vasakule poole natuke ja siis löi see valu sinna ribi alla. Kuid siis jälle kadus. Kohati andis tunda kuid vähesel määral. Täna hommikul ärkasin ja selline tuim valu/ kohati ka nagu lihasvalu oli uuesti taga. Nüüd kui end liigutan teatus asendis siis annab tunda. Hingates sisse välja ei tunne seda ebamugavusvalu. Kui könnin siis annab tunda kuid kui käe peale vajutan siis ei valuta. Oskate te mind ehk aidata ? Millest vöib see tulla? On see ohtlik ja kas saaksin ise selle kuidagi kontrolli alla vöi pean pöörduma arstile?. Aitäh teile vastamast

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kui valu on seotud liigutamisega, siis on kõige tõenäolisem, et tegu on närvi- või lihasvaluga. Eeldusel, et Teil pole enam palavikku ega tugevat köha, võite julgesti tarvitada ibuprofeni 400mg 3 korda päevas peale sööki ca 7-10 päeva. Juhul kui valu selle järel ikkagi ei möödu, oleks soovitav pöörduda perearsti vastuvõtule.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst