Tablettide kasutus 25.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin et tabletid DETRALEX on sobivad kasutada lümfi teede ummistuse puhul.
Vasak jalg on 5 aastat juba paistes. (hüppeliigese ümbus) Kirurgi poolt pandud diagnoos on lümfostaas.
Kas nimetatud tabletid aitaksid turset vähendada ? Või oleks vastunäidustatud ? Siiani olen tarvitanud Leoton geeli ja troxevasin kapsleid.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Te ei kirjuta oma kirjas, kas on uuritud, miks Teil on lümfostaas tekkinud? Juhul kui pole, oleks mõistlik seda teha.
Lümfostaasi ravi puhul peab tunnistama, et ei Troxevasin, Lioton ega ka preparaat nimega Detralex seda ei kõrvalda. Lümfostaasi ravis on efektiivsed kompressioonsukk ja lümfimassaaž. Kuna lümfimassaažil on teatud vastunäidustused, olekski kõigepealt vajalik teada, mis on Teil lümfostaasi põhjustanud.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst