Käte suremine, *valutavad veenid 01.05.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Eestlasele kohaselt pöördun alles siis kui olukord häirib igapäevaelu.
Seoses eelmise rasedusega (2010a) tekkisid käte suremised* (ebameeldiv surin ja tuimus), mille leevenduseks ämmaemand soovitas lisaks magneesiumi tarvitada. Mingil määral see leevendas. Viimased paar aastat on süvenenud. Enam ei ole tegemist õhtuse ebameeldivusega vaid ka tihti päeval. Kätes on lisaks surinale ja tuimusele ka nö veenivalu (reaalselt ma tean, et veenid ei saa valutada aga teisiti ma kahjuks seda tunnet ja prk kirjeldada ei oska). Kas peaksin suurendama lisaks võetava magneesiumi kogust (Magne B6 , hommikul ja õhtul) või on põhjust tee perearsti poole ette võtta?
Lisainfoks, et toitun tervislikult, eridieete ei pea (kaal 46kg, pikkus 160cm).

Lugupidamisega,

M.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Sellise kaebuse puhul oleks vajalik pöörduda arsti vastuvõtule. Valu, surin ja tuimus kätes ei ole seotud veenihaigusega, küll aga võivad sellised sümptomid viidata närvikahjustusele. Tõenäoliselt tarvitatava magneesiumi koguse suurendamisest siin abi ei ole. Esmaselt soovitaksin pöörduda oma perearstile, vajalikuks võib osutuda neuroloogi konsultatsioon ja täpsustavad uuringud.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Perearst