köha 11.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere !

Olen hädas hootise köhaga kaks ja pool aastat.See ägeneb kui saan natukenegi külma .. või on stessirohkem aeg.Ägedal perioodil on köha kõva ja rögaeritusega (värvitu-limajas),kurguvalu,aeg-ajalt rindkeres valud ja ka väsimus.Kahe poole aasta jooksul normaalsemaid perioode maksimum üks kuu.Mida teha ja kuidas saada probleemile lahendus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitaksin teha spirograafia ehk uuring kopsuastma suhtes. Võib olla ka harvem esinev haigus- köhavariantne astma, selle raviks hingamisteede lõõgastid-põletikuravimid. Need on vaid mõned mõtted, kõike saab täpsemalt hinnata ja ravi määrata Teid reaalselt nägev arst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi