Külmavärin all vasakus seljas 06.07.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Neli päeva tagasi jõin energiajooki. Õhtul hakkas vasakus alaseljas vahelduva eduga toimuma külma värinad (ainult see kindel piirkond). Valus ei ole, midagi teha sega, urineerida ka valus ei ole. Külmavärin selles piirkonnas on umbes iga 20min tagant. Ei ole ka tugevamaks ega nõrgemaks muutunud, ning kestab tänaseni.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Antud tervisemure puhul on ebatõenäoline, et see võiks olla seotud energiajoogi tarbimise või neeruhaigusega. Loen Teie kirjeldusest välja, et varasemalt on probleeme olnud alaselja valuga. Arvan,et pigem võiks kõnealune sümptom olla seotud alaseljaga , samuti võib tuuletõmbus seljakaebusi ägestada.
Eeldusel, et Teie kaebus püsib, soovitaksin Teil pöörduda diagnoosi täpsustamiseks esmalt perearsti poole. Perearst saab hinnata võimalike nahalöövete esinemist või puudumist kõnealuses piirkonnas ja selgitada, kas külmavärina tunne esineb mõne konkreetse närvijuure innervatsioonialas. Edasised soovitused saab anda pärast põhjalikku läbivaatust.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst