Probleemid naha ja silmadega 01.06.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kas peaks pöörduma perearstile või hoopis nahaarstile või on need nö mööduvad nähud või ehk stress?
(Räägime perearstiga erinevas keeles, nii et otsustasin enne siit nõu otsida).

Umbes 1,5 a tagasi tekkisid silmade ette mustad täpid, perearst soovitas 2 kuud Bilobili 1x päevas võtta, ära pole kadunud.
Aprillis sain silmapõletiku, tundub et nakatusin, ravisin Torbex tilkadega. 2 nädala pärast jälle uuesti, laud tugevalt paistes, näol karedad laigud, ripsemetes valged helbed (kas on ka mõni käsimüügiravim, kui peaks ootamatult tabama?). Muidu kasutan Sensiviti igapäevaselt.
Nahk on üsna kuiv eriti jalgadel, käelabadel. Viimastel kuudel esineb kõhul punaseid täpikesi, mis arvatavasti tekivad mingist toidust, kaovad ka üsna kiiresti.
Suure varba küüne all tundub olevat mingi haavake, millest vahel (peale duši) verd tuleb ja ei taha paraneda aga näha ka peaaegu midagi ei ole, umbes kuu.
Näonahk on rohkem punniliseks muutunud viimasel nädalal, lauba pealt eriti.
Viimasel ajal jalad on valutanud ja alates sügisest olen ka külmetushaiguste käes vaevelnud.
Olen ka kuidagi väsinud, puhkuseni 2,5 kuud kahjuks. Muidu olen üsna terve olnud, see olek kuidagi häirib.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Päris mitu muret. Proovin vastata niipalju kui võimalik. Täpikesed silme ees, kui puudub nägemishäire ja eritis, on täiesti normaalne. Seda põhjustab silmavedelikus hõljuvad rakukesed, see pole haiguslik. Seda on kord rohkem siis vähem. Tobradex on päris silmasalv, näidustuseks segatüüpi silmapõletik, kus on osa allergial ja pisikutel. Niisama seda panna ei tohiks, ka ei tohiks seda ainult telefonijutu põhjal välja kirjutada. Soovitan kas perearsti või silmaarsti poolt teha Schirmeri testi ehk kuivsilmsuse uuringut. Kui see näitab kuivsilmsust tuleks selle põhjuseid uurida ja ravida. Kõhutäpikesed ?! Kas need sügelevad, kas esineb ka nt kätel, sõrmedevahel löövet. Kui jah, siis võiks mõtelda sellisele labasele haigusele nagu alaäge sügelistõbi. Allergia ja stressiga kiputakse seletama liiga palju vaevuseid, mõtleks millegile konkreetsele. Ja ei saa perearstist üle ega ümber. Kolleeg vaatab teid üle, määrab mõned analüüsid, nt täisveri, HIV, Treponema analüüs jt. Lihtsalt välistamiseks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi