D vitamiin ja Co. Renitec 20 mg /12,5 mg. 02.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Olen lugenud igalpool meediast siin Eestis ja ka Norras et D vitamiin on vajalik. Töötan norras õena ja seal sain teada et inimesed kes võtavad co-reniteci ei tohiks võtta d vitamiini. Ei sobivat kokku. Olen 2 tüübi diabeetik ja kasutan ka Metformiini ja Diapreli. Paluks teie arvamust D vitamiini suhtes.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oma töös on kujunenud D vitamiini määramine ülduuringuna standardiks. Edasine ravivajadus sõltub selle analüüsi vastusest. Ütlen ausalt- ma ei tea, kas on võimalikud mingid tõsised koostoimed just nende ravimitega. Koostoimete andmebaas seda ei hoiata, sest D vitamiini preparaadid on käsimüügis. Olen seda päris palju määranud ja ei ole märganud koostoimeid teiste ravimitega, nii vererõhu kui suhkruhaigetel.
D vitamiini koosannustamisel järgmiste ravimitega peaks olema tähelepanelik, need ravimid on : prednisoloon, kolesterooli alandavad ravimid, rasva seedumist pidurdav ravim, tuberkuloosiravim, tiasiidi rühma kuuluv diureetikum ( veerohi). Osa ravimeid võib pidurdada D vitamiini imendumist, osa aga võib seda suurendada. Ja alati kehtib reegel- nii vähe ravimeid kui võimalik ja hinnata kasu ja kahju suhet.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi