kõhunäärme probleem 07.08.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu ema oli haiglas ägeda pankreatiidi diagnoosiga ,välja kirjutades öeldi et kiurgiliselt kõik korras ,aga tal oli õhtuti 38 palavik.Praegu seda enam ei ole ,aga ta kurdab et kõht nagu ei tööta -see rõhub ja siis on hingamine raske.Rohtusid talle ei kirjutatud ,toitumisõpetusi ei saanud.Meie perearst soovitas Mezym fortet ,aga ka see ei too leevendust.Vanust on tal 80 ja kuni selle haiglasse sattumiseni tal selliseid probleeme ei olnud .Ta liigub jne.Kasutab rohtudest ainult betaloc-i ja co renitec-i 1 kord päevas.Mida edasi teha ,et vaevusi vähendada.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Väga kahju, kuid ma ei saa anda konkreetseid soovitusi, sest paljud asjad on üsna ebaselged. Soovitan usaldada oma arste ja avameelselt neilt ka kõike küsida. Arstid arvavad, et patsient või tema lähedased teavad kõike. See pole mitte nii. Ikka usaldus ja koostöö.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi