Imelikud torker ja valutav nahk. 19.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selline et viimasel ajal on vasakul pool kehal pidevalt imelik tunne. Ma kohe ei oskagi seda kirjeldada, aga see tunne on näost kuni jalgadeni. Nahal on selline tunne nagu sipelgad jookseksid koguaeg, samas oleks nahal nagu põletus kuna selline kipitav tunne on pidevalt. Kas oskate öelda millest see tingitud võib olla ning kelle poole pöörduda.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Teie probleemi kirjeldusest jääb mulje, et tegu on naha tundlikkushäirega kusjuures nahk ise on terve. Tundlikkushäire võib esineda väga erineval moel, sealhulgas vääraistinguna. See tähendab seda, et tajutakse midagi, mida tegelikult ei eksisteeri (“siplegate jooksmise tunne”, “suremistunne”). Selline kaebus võib viidata mõnele neuroloogilisele probleemile.
Soovitan Teil pöörduda esmalt oma perearstile, kes saab kindlaks teha tundlikkushäire täpse asukoha ja anda hinnangu, kas see vastab mõne konkreetse närvijuure innervatsioonialale. Vajadusel saab perearst suunata Teid edasi neuroloogi vastuvõtule täpsemateks uuringuteks.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst