Hingamine "kinni"? 19.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin paar päeva tagasi lapsega arstil ja lasin möödaminnes ka ennast kuulata. Kevadel oli bronhiit ja pärast seda polnud käinud enam.
Arst kuulas ja ütles, et hingamine on kinni? Vaatas kurku, ütles, et punane ja mingid valged täpidki peal. Kurk mul ei valuta. Hingamist vahepeal harva tunnen, et on selline imelik...aga ma arvasin, et ärevushäire. Ma beebiga kodune ja eelmise lapse beebiajal olin ka paras ärevik ja mõtlesin kõike üle ja siis oli vahel selline kummaline hingata. Nagu pigistan kurku kinni vms.
Köha mul ka pole. Arst andis Gelomyrthol fortet...et röga lahtsitada. Aga köha mul ikka pole.
Millest see nö kinnine hingamine veel võib tulla? Kopse ta nagu ei öelnud, et oleks ragisenud, kiununud vms. Võtan nüüd hoolikalt neid tablette....eukalüpti maitse pidevalt suus.
Et millest võib kinnine hingamine veel olla? Järgmine tesisipäev lähen uuesti kontrolli, aga ma mõtlen juba praegu üle. Mõtlen, et mu seljavalud ka pole seljavalud, vaid hoopis kopsuhaigus :)
Kas ärevusest tingitud raskem hingamine ei või olla kuulda arstile?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere
Teid nägemata-kuulamata on keeruline anda hinnanut sellele, mida Teie doktor kinnise hingamise all silmas pidas. Kurgupigistus on küll väga tüüpiline ärevuse sümptom, aga kuulda seda sellisel viisil ei ole. Õnneks kutsus doktor Teid kenasti ja kohe varsti tagasi, et saaks vaadata, kuidas asi kulgenud on - siis saate ka temalt endalt ilusasti üle küsida, mida ta nüüd täpselt silmas pidas. Kuivõrd Teil köha pole ja palavikku ka mitte ja kopsuhaigused niimoodi seljas ei valuta, siis ei ole tegemist mingi koleda ja saatusliku haigusega, nii et paanikaks ei ole vähimatki põhjust.
Tervitades
Le Vallikivi