Tuulerõuged 13.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mu 2,7 aastasel lapsel on tuulerõuged. Väga suured ja tihedad punnid/villid. Algas see 4 päeva tagasi ja nüüdseks on enamus täpid koorikute all. Kuid näo peal on paar täppi mis on mädased. Kuidas peaksin toimima? On see üle läinud mädapunni lööbeks? Laps on esimest päeva nüüd palavikuvaba ja rõõmus ise.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, tuulerõuge villike võib muutuda mädaseks, see juhtub sageli haiguse paranemisperioodis, 4-5. päeval. Raviks nt fucidin salv, seda saab retseptiga. Mädavilllöövet ei tohi teha märjaks, see soodustab levikut. Ja lapsel küüned lõigata lühikeseks- oht on pisikute sattumiseks küüne alla, villikeste sügamine ja taas oht nakkuse levikuks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi