Tuulerõuged raseduse ajal 22.11.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olin kokkupuutes lapsega, kellel 3 päeva hiljem lõid välja tuulerõuged. Hetkel on käimas raseduse 27-s nädal. Mina isiklikult tuulerõugeid eelnevalt põdenud ei ole( minu vanemate sõnul ning oma mälus sobrades). Samuti oli nakatunud lapsega kokkupuutes ka minu enda 3,5 a tütar, kes siiamaani ei ole tuulerõugeid põdenud.
Küsimus oleks siis järgmine: Kui suur on tõenäosus nakatumisele, kui lööve ilmnemiseni oli tollel lapsel 3 päeva. Teine küsimus oleks selline, et millist ohtu kujutaks minu haigestumine selles rasedusperioodis veel sündimata lootele?

Vastust ootama jäädes,
Christin

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Christin !
Ärge muretsege. Teadaolevalt ainus lastehaigus mis võib loodet ohustada on punetised. Raseduse 27 nädalaks on välja kujunenud lapse kõik organid ja piirkonnad, nii ei ole ka selles suhtes erilist ohtu. Pealegi on nakatumise tõenäosus ikkagi väga väike.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi