gastroskoopia 10.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mina kirjutan seetõttu, et soovin väga ka teise arsti arvamust, kuna tunnen end ebakindlalt eesoleva gastroskoopia tõttu. Gastroenteroloogidele on nii pikad järjekorrad, et ei saa kuidagi löögile enne seda protseduuri.
Kaks aastat tagasi tehti mul sama uuring ega leitud midagi, vaevused võttis ära antidepressandikuur, oli ärevushäire. Vaevused olid õrn kõhuvalu, pidevad röhatised, kõhukinnisus ja mõnikord ka kõrvetised.
Nüüd peale sünnitust, mis oli 3 kuud tagasi, hakkasid samad asjad korduma, jälle röhatised, vahel ka kõrvetised ja ebakorrapärane tualetis käimine. Olen söönud neid toite, mis maohapet ei tohiks tõsta, aga probleem on siiski olemas, vahel muutudes paremuse poole. Raseduse ajal polnud mingit muret. Perearst tegi analüüsid, kõhukoopa uh ja väljaheitest helicobakteri analüüsi, kõik on korras. Aga tahab veel saata gastroskoopiasse. Kardan seda protseduuri millegitõttu ja mõtlen et kas see on ikka vajalik, sest eelmine kord oli ka asi närvides ja stressis. Kardan, et endoskoop võib mind vigastada või tekitada hiljem muid kaebusi. Kas inimene võib sellest ka keelduda? Elu on hetkel üsna pingeline, kuna ei saa korralikult magada, olen väsinud, vanem laps on 5 a ja noorem siis 3 kuune. Vbl see kõik ongi sellest. Ärevuse tõttu külastan ka terapeuti ja psühhiaatrit.
Suur tänu vastuse eest ja kui te siiski soovitate minna gastroskoopiasse, siis loodan, et leiaksin selle julguse ja kindluse.

lugupidamisega

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui varasemalt on ka selliseid probleeme olnud ja fooniks on on ärevam meelelaad ning praegune elusituatsioon on selline, kus aega enda jaoks on väga raske leida, siis Teie vanuses tõenäosus gastroskoopial mingit otsest haigust leida on suhteliselt vähene. Seetõttu on minu isiklik arvamus, et sellist vastikut asja võib küll antud ajahetkel muretult edasi lükata ja pigem fokusseerida sellele ärevuse ja ängi kontrolli alla saamisele.
Tervitades
Le Vallikivi