Rauapuudus 12.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Lasin enda algatusel testida enda ferritiini taset ning tulemus oli 27. Kuigi normiks peetakse naistel 10-150 on 27 selgelt skaala alumises osas. Ning kuna mul on ka hemoglobiin olnud madalam kui peaks (116) mulle tundub, et see viitab selgelt rauapuudusele organismis. Samuti on mul viimastel kuudel normaalsest suurem juuste väljalangemine.

Leidsin järgmise toidulistandi:
http://kmpharma.eu/et/florisene-naistele-juuksekasvu-taastamiseks.html

Endale jättis see hea mulje, sest seal on lisaks rauale ka C, B12 ja L-lüsiin, millest viimane peaks aitama raual imenduda.

1) Kas olemasolev info on piisav teie hinnangul, et arvata samuti mul rauapuudust? Või on mul vaja veel mingeid analüüse?
2) Kas soovitaksite võtta toidulisandina rauda?
3) Kas eelpool mainitud toidulisand tundub mõistlik valik?
4) Milline võiks olla toidulisandiga võetava raua päevane annus? Et oleks piisavalt muutuste toimumiseks, kuid ei tekiks ka üleküllasust.

Ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, kehas on vähene rauapuudus. Kena oleks teada ka täisvereproovist MCV taset ja otseselt rauasisladust seerumis. Julgen soovitada pikaajalist rauaravi, nt Retafer 1 tab päevas 4-6 kuud. Seda selleks, et täita organismi rauavarud. Muidu oleks olukord, et toiduga saadud raud läheb kohe vereloomeks. Muidugi peaks analüüsima ka raualeket kehast- selle peamine põhjus noortel naistel on vererohke menses. Loodan, et Te ei ole vegan ??
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi