Omega 3 ja D vitamiin 04.07.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
D vitamiini tase oli veres 20. Hakkasin tarvitama D-pärleid 1000 IU, 1x päevas, tänaseks olen võtnud kokku veidi üle kuu. Viis päeva tagasi hakkasin võtma juurde Omega 3 E vitamiiniga, 1 kapsel päevas pärast sööki. Apteekri arvates võis neid koos võtta. Tarbisin neid eraldi toidukordade ajal. Teisel päeval tekkis Omega 3 kapsli võtmise järel isutus ja kõhupuhutus kuid ei pööranud sellele erilist tähelepanu. Kolmandal päeval võtsin kapsli õhtul, umbes tund aega pärast kanavõileiba ja jäätist ning tekkis uuesti kõhupuhitus ja lisandusid röhatused. Öösel ajas oksele kuigi magu oli tühi, gaasid, valu kõhus ja kõht oli lahti, nõrkus. Teist päeva püsib isutus, nõrkus, peavalu, puhitus veidi taandunud. Väljaheide vedel. Oksendanud rohkem ei ole. Tualetis ei ole käinud üle paari korra. Nüüd need kaks päeva ei ole võtnud ei D vitamiini ega Omega 3. Ise seostan neid reaktsioone Omega 3-ga, sest sümptomid tekkisid kergel kujul juba teisel võtmise päeval. Kas see on tavaline reaktsioon või ei sobi D vitamiin ja Omega 3 omavahel siiski võtta? Millal oleks õige aeg kontrollida uuesti D vitamiini taset veres? Kas nüüd suvel on D vitamiini võtmine vajalik kuna tase veres oli madal?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui omega-kapslid tekitasid sobimatut reaktsiooni, siis tuleb need ära jätta. Nii madala D-vitamiini taseme puhul peaks sellega kindlasti jätkama ravidoosis, sh suvel, sest Teie organismi varud on tühjad. Kordusanalüüsi võiks teha orienteeruvalt 6 kuud peale ravi alustamist ja sõltuvalt tulemustest peab oma perearstiga arutlema, millise doosiga oleks sobilik jätkata.
Lugupidamisega
Le Vallikivi