Lümfisõlmed, angiin, tarkusehambad. 09.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Pöördun siis oma murega teie poole.

7-8a tagasi sain diagnoosiks ärevushäired (südamerütmi häired jms).
Olin 4+ aastat tagasi ka iga aasta kahel korral angiinis, üks aasta isegi 3 korda.
Mandleid ära ei lõigatud.

Kaelal olevad lümfisõlmed on siiani suured (~1cm, vb mõnimillimeeter on suurem, ei oska mõõta näppudega) VALUTUD. (ja nii mitmeid mitmeid aastaid), parema kõrva all tundub vb paar milli meetrit suurem latakas.

Olen täielik paanik, stressis, kohvi tarbin palju ning toitun kehvasti, spordiga ei tegele, AD'si ka ei söö veel..

Kõrvad kohisevad, sisemine värin/välimine värin, lihased tõmblevad üle kogu keha jms, higistan tohutult.
Palavikku pole.
Tarkusehambad on ka välja kasvanud ja liiga ei tee. Aeg ajalt (iga 2 kuu tagant üks hige lõikub)

Põhirõhk ongi lümfisõlmedel, kas nad ongi siis suureks jäänud? Minu perearsti väga ei huvita, ütleb vaid ''küll ära kaovad''
Valutud sentimeetrised munad kaelal, kõrva all.

ja üldine vereproov on alati korras olnud.

Olen tohutult mures.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret ja parim võimalus selle hajutamiseks on Teid uurida. Jääb kahtlus kroonilisest mandlipõletikust ja sellest tingutud lümfisõlmede reaktsioonile. Saan soovitada vereproove perearstil- täisveri 5 osalise leukogrammiga, ASO tiiter, kilpnäärme analüüsid: TSH, Ft4, vere äigepreparaadi uuring ja kurguarsti konsultatsioon. Perearst annab saatekirja rõõmuga, nii saame veel teise arsti arvamuse ja arstidele see üldiselt meeldib. Mitu pead on mitu pead. Küllap kurguarst vaatab mandleid sellise pilguga, et mis nendega võiks ette võtta. Kolleeg uurib ka lümfisõlmi, ehk tehakse nendest ultraheli uuring , võibolla biopsia ja mõtleb seoseid ning kindlasti leiate parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi