Piaiset valulik kubeme lümfisõlm 07.02.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen täheldanud süüfiluse ravi ajal väljakirjutatud rohtude Valtrex ja Alfuzosin kaudu tekkinud kubeme lümfisõlme valu mis lööb välja vasaku jala närvidele tekitades vahetevahel väga ebamugavat valu terve jala liigutamise osas.
Kas kubeme lümfisõlme valu võib olla seotud võetavate rohtudega? Millised on Teie nägemused ja soovitused ning millist nõu annaksite, kui tunnen katsudes paistes kubeme lümfisõlmest tekkivat närvivalu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Mainite haigust, süüdilis, sellega käib kaaasas kubeme lümfisõlme suurenemine. Küllap seda haigust ravib veneroloog ja raviga peaks kubeme suurenenud lümfisõlm taanduma ja nii vaevus kaduma. Esialgu aga erinevad valuravimid- apteegi käsimüügiravimind, Lyrica, Neurontin, Paratsetamool kodeiiniga. Valtrexit kasutatakse herpese , ka genitaalherpese raviks ja Alfuzosini eesnäärme haigustest tingutud kusemishäire leevendamiseks, need ei tohiks valu põhjustada.
Head tervist ja turvaseksi soovides,
Madis Veskimägi