käsi turses 20.03.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu 50a abikaasal on vasak käelaba hommikul ärgates turses. Vahest vähem, viimased 3 hommikut aga poole suurem kui tavaliselt. Toimetades turse päeva jooksul "hajub".

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Raske on anda täpset diagnoosi ja ravi. võimalik, et tegemist on ülekoormusest tingitud randmeöiigese ja sidemete põletikuga, arsti keeles periartriit. Raviks saan soovitada esmaabina külmageeli koti hoidmist ümber randme, 20 min korraga , 3-4 x päevas, ibuprofeeni. Mõistlik on pöördumine perearsti vastuvõtule, kolleeg saab kõike lähemalt uurida-katsuda-mõtelda ja leida parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi