väikesed veresooned kätel 01.07.14 / Perearst

Külastaja küsib:

Sel nädalal on mul sõrmel väike veresoon ja käelaba seljal väike veresoon lõhkenud, lihtsalt läksin kusagile vastu ja kohe on veresoon katki ja käel sinine plekk. Enne pole nii juhtunud.
Kas põhjus võib olla mingi aine puudus?
Perearsti juures käisin kuu tagasi ja siis mõõdeti hea ja halva kolesterooli vahekorda ja veresuhkrut. Näitajad olid normi piire, vererõhk ka 80 - 120

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Sinikad tekivad igaühel kui ennast ära lüüa, vahest piisab ka väga kergest traumast. Mõnedes olukordades tekivad sinikad kergemini. Soodustavaks faktoriks võib olla teatud ravimite tarvitamine, näiteks apteegi käsimüügis müüdavad aspiriin ja ibuprofeen; aga ka mõningad retseptiravimid võivad muuta veresoonte seinad hapraks. Teie kirjast ei selgu, kas tarvitate regulaarselt ravimeid.
Kui Teie probleem jätkub st. sinikaid tuleb juurde, soovitaksin Teil pöörduda perearstile , kes vajadusel korraldab täiendavad analüüsid veritsust tekitavate terviseprobleemide välistamiseks.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Confido Erameditsiini Keskus