Valud soolestikus 21.03.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minu abikaasal on suured probleemid kõhuga. Soolestiku piirkond valutab kogu aeg, öösel ja päeval. Kõhukinnisus, gaasid kõhus, kaalulangus, söögisu on väga väike, sest esimesest ampsust kõht valutab kõvasti. Palun, ma vajan abi, et ta terveks ravida. Me elame Egiptuses ja oleme pöördunud arsti poole, aga kõik ravimid, mis talle kirjutatud, ei aita mitte miskit. Tema on see kõhnem poiss pildil. Ta ütles, et tunneb, nagu sees keerab kogu aeg. Palun aidake nii kiiresti kui võimalik. Ette tänades! K.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
sellised sümptomid vajavad kindlasti täpsustavaid uuringuid, et kindlaks teha valude põhjus. Nii tõsiste kaebustega ja eriti kaasuva kaalulangusega on patsienti nägemata, katsumata, analüüse tegemata ja uuringuid läbi viimata, praktiliselt võimatu ja meditsiiniliselt ebaõige teha oletusi võimaliku diagnoosi ja ravi suhtes.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi