Palavikust veel. 09.12.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Eelmisele infole lisaks unustasin lisamata, et uroloog tegi ka uriinikülvi, kuid bakteriaalset nakkust ei tuvastanud, külv oli puhas. Lisan veel, et ka peale rohu vahetust toimus sama skeem, et kolmandal päeval palavik kadus, kuid siis ilmus uuesti. Palavik pole kõrge, ärgates on normis, kuid kerkib päeva jooksul 37,1-37,3 , enesetunne on muidugi halb. Väsimusest rääkimata. Põhjus tuleb üles leida, sest nii ei saa elada.
Veel kord muretsev ema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Vastan mõlema kirja info põhjal. Viimane palavikuga kulgev haiguspilt on omane uroinfektsioonile, perearsti määratud ravi on õige, ravim toimivam kui biseptool. See et uriini külv midagi ei näidanud, ongi sellest, et ravi oli teinud juba haigustekitajatest "platsi puhtaks".
Soovitan nnakõrva-kurguarsti konsultatsiooni kroonilise mandlipõletiku suhtes ja ka reumatoloogi konsultatsiooni Teie kartuste hajutamiseks, uusi mõtteid võib anda ka infektsionisti konsultatsioon ja uuringud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi