lapse planeerimine 05.04.08 / Perearst

Külastaja küsib:

tere.
Olen 26 aastane meesterahvas.
Olen kasutanud neli kuud ravimit Prednisolon (pärast ajukasvaja operatsiooni). Hetkel võtan 6 tabletti päevas+ vererõhu rohtu (Metozok 25mg, 1 tbl päevas).
Kuna planeerime lapse lapse saamist, tekkis küsimus, et kas mainitud ravimid võivad kuidagi mõjutada sperma kvaliteeti? Kas nende ravimite manustamise ajal on üldse soovitatav/ ohutu peret planeerida?
ette tänades, Tõnis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Meestega on asi nii, et uued seemnerakud valmivad umbes kolme kuuga. See tähendab, et 4-5 kuud enne plaanitavat lapse elule aluse panekut on soovitav olla ravimitevaba. Arutage seda oma raviarstiga, kas see on võimalik. Ka ravim metozok halvendab võimekust viia läbi sugulist vahekorda, põhjustades erektsioonihäiret.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi