Mügarikud roietel 27.03.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Tahtsin nõu küsida asjas, mis tundub natuke tühine ent ometi paneb aeg-ajalt muretsema. Olen 31- aastane naine. Viimaste kuude jooksul on paremale poole roietele (naha all) ilmunud imelikud muhud (Kuigi ma ei ole ennast absoluutselt vigastanud). Ühel roidel on mügarik nii suur, et peeglistki vaadates paistab silma, kahel kõrvaloleval roidel veidi väiksemad. Muhud on kõvad ja liikumatud. Vasakul pool neid pole. Muhud iseenesest ei ole valusad, aga seal piirkonnas on pidevalt nagu mingi pigistamistunne. Ehk oskate öelda, mis põhjusel need võivad sinna tekkinud olla ja kas peaksin midagi nende suhtes ette võtma. Muidu on iseenesest tervis igati ok ja tuju hea (kuigi viimasel ajal võtan millegipärast kaalus kõvasti alla). Aitähh.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Minu poolt on soovitus lihtne: pöörduge perearsti vastuvõtule, Teie kui terviku läbivaatus, küsitlemine, esmased uuringud. Edasine sõltub juba saadud tulemustest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi