pikaajaline probleem 17.12.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen hädas järgmise probleemiga: olin pikalt hädas kuudepikkuse palavikuga (37,1-37,2). Käisin perearsti vastuvõtul, kes lõpuks suunas infektsionisti vastuvõtule. Vereproovist tuli välja Mycoplasma pneumaniae (1:160), mille järel sain ravi (Fromilid 250). Läks pisut paremaks. Aga mitte kauaks, peagi saabus palavik tagasi ja nüüd näitas vereproov Mycoplasma pneumaniae näiduks juba 1:640. seejärel määrati ravi: Sumamed 250 mg (5 päeva võtta, 5 päeva pausi, 5 päeva võtta). Olulist paranemist seekord tunda polnud, palavik jätkub. Olgu öeldud, et minu norm kehatemperatuur on 36,6 ja pikaajaline (august 2007 - detsember 2007)kõrgem temperatuur on mu organismi juba ära kurnanud.
Nüüd küsin Teie arvamust, et kas on üldse lootust kunagi sellest jamast paraneda? Kas on olemas veel mingeid mooduseid probleemi seljatamiseks? Mida soovitate täiendavalt ette võtta?

Ette tänades,
noor naine

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ikka hea koostöö Teid ravivate arstidega. Üsna sageli on nii, et diagnoos kujuneb pikema aja jooksul, siis saab ka ravi ja lahenduse probleemile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi