kõhtlahti 04.12.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Probleem siis selles,isa käis mul sapikivide opil.(juba paar aastat sellest möödas) Peale seda on koguaeg kõht lahti,kõige häirivam on asja juures see ,et kui lõpetad söögi peab kohe jooksma wc(nagu öeldakse ,et nagu part). Milles probleeb?? Kuidas saaks sellest probleemist lahti??? Ette tänades mureliku isa tütar Kaire Melts

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Kaire
Põhjuseid võib olla palju. Vaevus meenutab veidi piimasuhkru talumatust võimalik, et see on ka osa sapipõie eemaldamise järgsest seisundist. Selle koral ei pääse nimelt maksas toodetud seedefermendid hästi toitu lõhustama. Soovitan perearsti külastust, kolleeg teb ka uuringud. Tõenäoliselt oleks abi suukaudsetest ensüümpreparaatidest, mida võetakse enne sööki.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi