kui veri on paks 11.02.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minul sellene küsimus, et minu perearst ütles mulle, et mul on veri liiga paks. Analüüs ülemise piiri peal, käskis palju juua.
Kuid nüüd hakkasin tarvitama Seroxati, kas see ravim võib mu verd veel rohkem paksendada? Kui jah siis mida tegema peaksin?
Küsiksin oma perearstilt, kuid ta on kahjuks puhkusel.
Täna on olnud tugevad valud südamepiirkonnas, kuid nad tugenevad näiteks naerdes. Kas mul on trombi oht?
olen 32 naine

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arvan, et Teie perearst hindas täisvereanalüüsi komponenti: hematokritti väärtust suureks. Naistel võib see olla 0,36-0,46 piires. Hematokritt näitab vere vormelementide suhet vere vedela osa ( plasma ) suhtes. Kui see arv on tõusnud näitab see veepuudust ja veel mõnda haigust kui aga langenud siis on see omane näiteks verekaotusele, aneemiale.
Seroxat on ravim mida kasutatakse mitmete liigärevusega seotud meeleoluhäirete ravis. Hematokritti ei tohiks see ravim minuteada küll mõjutada. Arvan, et valud rinnapiirkonnas on osa Teie haigusest mille raviks ongi kirjutatud ravim Seroxat.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi