Vere paksus 02.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Millised näitajad verest näitavad, et veri on paks? Sooviks ise synlabis analüüsid anda. Enda arstid hetkel puhkusel..Neuroloogile tagasi juuli lõpus. Seal analüüsides midagi ei leitud ainult raud natuke madal ja d vitamiin madal ja kilpnäärme antikeha 1000 oli ennem 1300. Pea KT norm, närvijuhtivuse kontroll norm leid. Peale türotoksikoosi tekkisid surinad jne...Surinad siiani alajäsemetes ja kätes (käelabadel). Üks päev nagu keha nüüd torkis nõeltega...Hetkel tulitab nahk eri kohtades (kätel, jalgadel, näol, seljal) Vahest kõris poomistunne....Tulitamine ja poomistunne kestnud 4-5 päeva aga surinad 1,5 a. Veeni uh-s veenihaigust ei leitud. Kas on võimalik, et need sümptomid viitavad POTSILE?Kas võis türotoksikoosist tüsistus tekkida mis viis POTS seisu? Päris algselt oli asi hull...Eriti öösel magades tunda nagu kätes rohkem ja jalgades mootor sees. Südamellöögidvilid kiired (24h südamekontroll sai tehtud ok oli).Kas see on pulss mida tunnen, ei oska kommenteerida...Kui üles ärkan, kaob see. Esineb ka praegu...Kas POTSIKUTEL on veri pigem paks? Kas POTS võib südamele halvasti mõjuda? Kui teha jalalabadele teatud harjutusi ja mg jalavanni nt proovisin...läheb puhta põrgu lahti...Siis hakkavad päris hullult surisema, praksuma, nagu lume sees käiks...Keskmisest soojemat vett ei kannata üldse..Mis Teie asjast arvate????Kindlasti juuli lõpus lasen teha Tilt testi aga hetkel sooviks ise vere paksuse kohta analüüsid anda aga mis näitajad kontrollin? Ja on Teil veel variante, mis minuga toimub???Aitäh!!!🌺

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ravi ja uuringud määrab arst, kes saab patsienti vahetult uurida ja otsustada. Otsust mõjutavaid tegureid on väga palju. Hea koostöö oma arstidega !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi