Südamevahelöögid 08.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30-ne aastane naine,kahe lapse ema.Mure on selline, et mul on deagnoositud VES-id. Minu arst ütles, et ma ravi ei vaja(352 ves päevas), aga ma lugesin eile tervise portaalist, et ves-id on eluohtlikud.Vahel häirivad mind need nii väga,et satun masendusse. Mul on surmahirm.Ma ei tea mida teha?Kuidas saab nii olla, et üks ütleb, et ravi ei ole, et peategi elama oma ebameeldivate aistingutega edasi aga teine kirjutab, et ravi on.Kas minna tagasi arsti juurde ja nõuda ravi?Loodan, et leiate aega mu kirjale vastata.
Olen võtnud rahusteid aga need ei aita (diazepam).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Nende VESidega on nii, et kui nad kipuvad esinema seeriatena, ja väga arvukalt on ravi vajalik. Teiseks ravi näidustuseks on subjektiivselt ebameeldiv tunne. soovitan nõu pidada perearsti ja kardioloogiga, Arvan, et Teile on rütmihäire ravi vajalik. Diazepam on rahusti, mida määratakse selleks et vähendada ebameeldiva aistingu mõju meeleolule. Pikaajaliseks kasutamiseks see rohi ei sobi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi